Specjalny Ośrodek Wychowawczy
Zgromadzenia Sióstr 
Zmartwychwstania Pańskiego
im. Bł. Matki Celiny Borzęckiej 
w Mocarzewie

Bł. Matka Celina Borzęcka
   Patronka Ośrodka

Kalendarz wydarzeń
w SOW w Mocarzewie

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Specjalny Ośrodek Wychowawczy

Zgromadzenia Sióstr

Zmartwychwstania Pańskiego

w Mocarzewie

 

Mocarzewo 13

09-540 Sanniki

tel. 24 277-63-92

 

Grudzień jest tradycyjnie w naszym Ośrodku czasem przygotowań do Bożego Narodzenia. Jednym z radosnych elementów tych przygotowań są próby Jasełek Bożonarodzeniowych, po których zapraszamy zaprzyjaźnionych uczniów z wielu szkół i mieszkańców okolicznych miejscowości oraz wszystkich zainteresowanych na spektakl. W tym roku Jasełka nosiły tytuł „Gdyby Bóg się nie narodził”. 

Na scenie Siostra Katechetka wraz z dziećmi opowiadała widzom historię Narodzenia Jezusa wyjaśniając okoliczności tego wydarzenia. W tradycyjnej betlejemskiej szopce oprócz Świętej Rodziny brylowały Anioły i Aniołki a Pasterze i Królowie dopełnili bożonarodzeniowego obrazka. W ciągu trzech dni odwiedziło nas mnóstwo ludzi, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe na Kiermaszu naszego dzieła- budowy Domu Mocarzy, którą prowadzi FUNDACJA BOGACI MILOSIERDZIEM.

21 grudnia po przedstawieniu Jasełek odbyła się Wieczerza Wigilijna, w której oprócz naszych wychowanków i ich rodzin, uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych, kościelnych, zgromadzenia ale także posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w osobach: p. Anny Cicholskiej oraz p. Macieja Małeckiego. Było dzielenie się opłatkiem, wzajemne życzenia, prezenty, spotkanie przy stole. A na koniec większość udała się do swoich domów aby już w gronie swoich rodzin czekać na pierwszą gwiazdkę. 

W Mocarzewie zostali tylko nieliczni Mocarze- aby wraz z Mocarnymi Siostrami spędzić Mocarne Boże Narodzenie.


Copyright © 2015 Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie. Wykonanie:A.Bedyk. All Rights Reserved.