Specjalny Ośrodek Wychowawczy
Zgromadzenia Sióstr 
Zmartwychwstania Pańskiego
im. Bł. Matki Celiny Borzęckiej 
w Mocarzewie

Bł. Matka Celina Borzęcka
   Patronka Ośrodka

Kalendarz wydarzeń
w SOW w Mocarzewie

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Specjalny Ośrodek Wychowawczy

Zgromadzenia Sióstr

Zmartwychwstania Pańskiego

w Mocarzewie

 

Mocarzewo 13

09-540 Sanniki

tel. 24 277-63-92

 


Nasz ośrodek corocznie bierze udział w największej akcji Sprzątanie Świata. W tym roku odbyło się ono pod hasłem „Podaj dalej– drugie życie odpadów”. Dzieci z niecierpliwością czekają ten  dzień, gdyż jest to pierwszy apel w naszej placówce.

Wszyscy mieszkańcy mocarzewskiej rodzinki bardzo kochają nasz

mały zakątek  ziemi i jest nam smutno że wciąż jest tak zaśmiecany. Może przeczytają na naszej stronie internetowej ci, którzy przywożą swoje odpady do naszego lasu i przestaną zaśmiecać naszą małą Ojczyznę. Dlatego drodzy mieszkańcy kierujemy do was wszystkich apel: Nie zaśmiecajcie naszych lasów, gdyż od nas wszystkich zależy życie na naszej planecie, nie tylko ludzi ale całej przyrody!!!


 Rozpoczęliśmy spotkanie krótkim przedstawieniem pt. Wyprzedaż śmieci. Wyjaśniliśmy wychowankom hasło oraz w jaki sposób ponownie możemy wykorzystać odpady, co możemy z nimi zrobić. Dzieci obejrzały krótki film o segregacji śmieci „Felka rady jak wykorzystać odpady” oraz film dokumentalny pt. „Drugie życie śmieci” przedstawiający wykorzystanie przez dzieci w biednych krajach popsutych zabawek, butów itp.  - takich rzeczy, które my już uznajemy za niepotrzebne.

Naszym celem było zachęcenie dzieci do osobistych refleksji i przeżyć, bo my często nie doceniamy tego co mamy na co dzień, a na świecie są kraje gdzie brakuje dzieciom nie tylko zabawek ale też jedzenia i innych niezbędnych do życia rzeczy.  Na apelu nie zabrakło wspólnych rozmów, pogadanek,  konkursów -  dzieci wraz wychowawcami wykonały zabawki z odpadów zebranych w „Sklepie ze śmieciami”, które sprzedał nam pan Jan, w którego rolę wcieliła się doskonale p. Jola.


Potem w rękawicach i z workami udaliśmy się do lasu, by nieco oczyścić nasza okolicę a na koniec wszyscy uczestnicy apelu nieco zmarznięci otrzymali gorącą herbatę i pyszną pieczoną kiełbaskę.


Copyright © 2015 Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie. Wykonanie:A.Bedyk. All Rights Reserved.