Specjalny Ośrodek Wychowawczy
Zgromadzenia Sióstr 
Zmartwychwstania Pańskiego
im. Bł. Matki Celiny Borzęckiej 
w Mocarzewie

Bł. Matka Celina Borzęcka
   Patronka Ośrodka

Kalendarz wydarzeń
w SOW w Mocarzewie

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29


Specjalny Ośrodek Wychowawczy

Zgromadzenia Sióstr

Zmartwychwstania Pańskiego

w Mocarzewie

 

Mocarzewo 13

09-540 Sanniki

tel. 24 277-63-92

 

"Czy wierzysz?" - to pytanie towarzyszyło Jasełkom Bożonarodzeniowym, które w tym roku w naszym Ośrodku były wystawiane 19,20 i 21.XII.2012r.

W Roku Wiary wszyscy jesteśmy zachęcani do refleksji nad osobistą relacją z Chrystusem. Pytania płynące w te dni z „mocarzewskiej sceny” dawały możliwość indywidualnego rekonesansu swojej postawy. Pozwalały zatrzymać się w biegu codziennych zdarzeń i zatopić w istocie swoich dotychczasowych spotkań z Bogiem. Zachęcały też do głębszego przeżywania własnej wiary, odważnego świadectwa jej obecności w naszym życiu.

A wszystko to w „betlejemskiej historii” spotkania z ufającą Maryją, odważnym Józefem, obudzonymi pasterzami, poszukującymi Mędrcami oraz refleksyjnymi ludźmi współczesnymi.

 

Cieszymy się, że tak dużo osób odpowiedziało na nasze zaproszenie. Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa i sympatyczne gesty, jakimi zostaliśmy obdarowani w tych dniach.

21.XII.2012r., po przedstawieniu, odbyła się tradycyjna wieczerza wigilijna. Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas znakomici goście z s. Prowincjałką M. Donatą Wołowiec na czele.

Byli obecni także: przedstawiciele władz samorządowych (szczebla powiatowego i gminnego) i oświatowych, zaprzyjaźnieni kapłani, sponsorzy, przyjaciele naszych dzieci i Ośrodka

rodzice naszych wychowanków. Atmosfera była prawdziwie świąteczna.

Mamy nadzieję, że po opuszczeniu murów Mocarzewa w każdym z nas zostało choć kilka słów, kilka dobrych myśli, które będą nam przyświecały w codziennym życiu wiarą.

„Wiara potrafi wszystko w życiu zmienić.

 

Potrafi we mnie zmienić.”

 

Mówią: wiara czyni cuda.

 

Wiara wszędzie cud potrafi widzieć.

 

I wyjście znajdzie wszędzie.

 

Nawet gdy po ludzku tego wyjścia nie będzie.”


Copyright © 2015 Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie. Wykonanie:A.Bedyk. All Rights Reserved.