Specjalny Ośrodek Wychowawczy
Zgromadzenia Sióstr 
Zmartwychwstania Pańskiego
im. Bł. Matki Celiny Borzęckiej 
w Mocarzewie

Bł. Matka Celina Borzęcka
   Patronka Ośrodka

Kalendarz wydarzeń
w SOW w Mocarzewie

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Specjalny Ośrodek Wychowawczy

Zgromadzenia Sióstr

Zmartwychwstania Pańskiego

w Mocarzewie

 

Mocarzewo 13

09-540 Sanniki

tel. 24 277-63-92

 

W niedzielę  18.05.2014 r. grupa wychowanków wraz z opiekunami p. M. Tyszka i p. A. Durmaj uczestniczyła w imprezie integracyjnej na stadionie miejskim w Żychlinie .

 

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym  Koło w Żychlinie obchodziło w tym roku, już po raz trzynasty, Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną (na którą zostaliśmy zaproszeni.) Ogólnie dostępny festyn na świeżym powietrzu, przyciągnął setki osób z miasta i okolic. Były występy osób niepełnosprawnych, między innymi Izabeli Krasowskiej uczestniczki  Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz występy uczniów ze szkół w Żychlinie. Dla najmłodszych dzieci wystąpił Teatr „PICCOLO” z Łodzi w przedstawieniu pt: ”Urodziny Baby Jagi”.

Wychowankowie z naszego Ośrodka z dużym zaciekawieniem oglądali występy swoich kolegów i koleżanek z innych placówek prezentowanych na scenie.  Brali chętnie udział w licznych konkursach m.in. przeciąganie liny, rzut do celu, próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej, zdobywając liczne nagrody.

Warsztaty Terapii Zajęciowej prezentowały wystawę prac uczestników i wytwory z pracowni gospodarstwa domowego. Duże wrażenie na wychowankach zrobił p.  Marcin Siegieńczuk jedna z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej Disco Polo, z którym mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorowi bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą zabawę integracyjną.


Copyright © 2015 Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie. Wykonanie:A.Bedyk. All Rights Reserved.