Specjalny Ośrodek Wychowawczy
Zgromadzenia Sióstr 
Zmartwychwstania Pańskiego
im. Bł. Matki Celiny Borzęckiej 
w Mocarzewie

Bł. Matka Celina Borzęcka
   Patronka Ośrodka

Kalendarz wydarzeń
w SOW w Mocarzewie

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Specjalny Ośrodek Wychowawczy

Zgromadzenia Sióstr

Zmartwychwstania Pańskiego

w Mocarzewie

 

Mocarzewo 13

09-540 Sanniki

tel. 24 277-63-92

 

26 Października to bardzo ważny dzień dla naszych placówek. Istniejemy już 60 lat  to naprawdę dużo czasu i historia też jest już długa. Do tego dnia przygotowania trwały od kilku tygodni. Korytarze obstawione wieloma wystawami i fotografiami , naprawdę czuć było historię tego miejsca i jednocześnie miłość do dziecka nad którym trzeba wiele razy się pochylić i z miłością pocałować lub przytulić pokrzywione przez lata ręce w ich kalectwie.

Spotkanie rozpoczęliśmy w naszej kaplicy na Mszy Świętej, której przewodniczył ks. biskup Wojciech Osial. Ponieważ jest to dzień poświęcony naszej patronce  błogosławionej Celinie Borzęckiej dlatego nie zabrakło Jej w homilii.

Potem spotkanie na sali gimnastycznej i cofnięcie się do lat początkowych i chwil kiedy budził się do życia nowy obiekt i my tworzący już historię tego tajemniczego miejsca w którym to chce się być i powracać po latach do wspomnień i trudnych warunków wśród których wychowało się już nie jedno pokolenie.

 

Wśród licznie zaproszonych gości nie zabrakło naszych przyjaciół i bliskich .

Jednym z prezentów jaki otrzymaliśmy jest pies do dogoterapii - pokochaliśmy go już teraz. Wspólny posiłek pozwolił nam poczuć się jak w domu a ponieważ  my tworzymy  to miejsce to rozmowy z dawno nie widzianymi pracownikami pozwoliły nam zatrzymać się w czasie.

Ogromny tort wystarczył dla wszystkich.

Wśród wielu tablic pojawiła się jeszcze jedna to tak jak nasze nowe dziecko czyli Fundacja Bogaci Miłosierdziem -  budujemy dom bo chcemy Tu zostać.

Listy gratulacyjne dostępne w fotogalerii


Copyright © 2015 Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie. Wykonanie:A.Bedyk. All Rights Reserved.