Specjalny Ośrodek Wychowawczy
Zgromadzenia Sióstr 
Zmartwychwstania Pańskiego
im. Bł. Matki Celiny Borzęckiej 
w Mocarzewie

Bł. Matka Celina Borzęcka
   Patronka Ośrodka

Kalendarz wydarzeń
w SOW w Mocarzewie

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Specjalny Ośrodek Wychowawczy

Zgromadzenia Sióstr

Zmartwychwstania Pańskiego

w Mocarzewie

 

Mocarzewo 13

09-540 Sanniki

tel. 24 277-63-92

 

13 maja  wystartowaliśmy już piąty raz z Mocarzewa. Rajd pod patronatem starosty gostynińskiego i płockiego. Wsparcia przy organizacji udzielili nam wójtowie gminy Sanniki oraz Słubice.

Spotkanie w Mocarzewie rozpoczęliśmy od wręczenia pamiątkowego obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy strażakom OSP Słubice, którzy są z nami od pierwszego rajdu i czuwają nad bezpieczeństwem uczestników od startu do mety.

Frekwencja na rajdzie mile nas zaskoczyła wystartowało ponad sto osób. Najmłodszym uczestnikiem był Antek. Kilka minut po 14 ruszyliśmy z Mocarzewa i po kilkunastu minutach zameldowaliśmy się w Słubicach gdzie nasi partnerzy z Gminnej Biblioteki przygotowali kawę, herbatę oraz słodycze. W Słubicach dołączyli kolejni uczestnicy rajdu w tym duża grupa dziewcząt z Ośrodka w Załuskowie. Podobnie jak w ubiegłych latach wodę dla uczestników rajdu przygotował „ Dom weselny u Bolka”.

 

Następny przystanek to Piotrkówek, gdzie dołączyli uczniowie szkoły podstawowej wraz z p. Dyrektor. Ponieważ w tym roku rajd nosił nazwę „ Z Wisłą w tle” trasa rajdu prowadziła wzdłuż Wisły gdzie nad jej brzegiem był kolejny przystanek i krótka sesja fotograficzna.

Potem kilka kilometrów i ostatni przystanek ze słodkim poczęstunkiem w Leonowie. Około 17 cała grupa dojechała do Mocarzewa gdzie czekała pyszna grochówka przygotowana przez nasze kucharki.

Następnie organizatorzy podziękowali uczestnikom, współorganizatorom, patronom honorowym oraz straży i policji i rajd dobiegł końca.

Dziękujemy raz jeszcze dzieciom i młodzieży ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Sannikach, wychowankom Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kiernozi, rowerzystom z Gąbin Team. Specjalne podziękowania za zabezpieczenie trasy rajdu i czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników dla strażaków ze Słubic oraz policji z Gostynina, Gąbina oraz Płocka. W tym roku wójtowie gmin Sanniki oraz Słubice oraz s. Dyrektor przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowe białe chusty. Dziękujemy i do zobaczenia za rok.


Copyright © 2015 Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie. Wykonanie:A.Bedyk. All Rights Reserved.