Specjalny Ośrodek Wychowawczy
Zgromadzenia Sióstr 
Zmartwychwstania Pańskiego
im. Bł. Matki Celiny Borzęckiej 
w Mocarzewie

Bł. Matka Celina Borzęcka
   Patronka Ośrodka

Kalendarz wydarzeń
w SOW w Mocarzewie

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Specjalny Ośrodek Wychowawczy

Zgromadzenia Sióstr

Zmartwychwstania Pańskiego

w Mocarzewie

 

Mocarzewo 13

09-540 Sanniki

tel. 24 277-63-92

 

„Wolność istotnie nie zna już żadnych granic, bo Boga uznano za nic.

Wyrzucono Go jak kogoś kto jest po to tylko by przeszkadzać.

Jeden drugiemu nie ufa, zdradza, sądzi, podejrzewa, z uśmiechem na twarzy źle życzy.

Świat przestał się z Bogiem liczyć i oskarżył Go o swoje nieszczęścia.”

To prawda, że współczesny świat hołdując źle rozumianej wolności zatracił wiele zasadniczych wartości, które powinny być obecne w życiu każdego człowieka. Często też słyszanymi głosami są oskarżycielskie sądy i opinie o wszystkim co się dzieje wokół- bo Ktoś musi być winny a najlepiej nie MY. Padają wtedy retoryczne pytania do Boga, jak można dopuszczać do takich tragedii, jak Bóg może na to patrzeć, to niesprawiedliwe, niesłuszne, itp. Wtedy za autorką scenariusza s. M. Karmelą Zielińską możemy głośno się zastanowić „Jakaż ślepota dotknęła nasze oczy, serce stwardniało i stało się skałą. Przestaliśmy już widzieć lub widzimy zbyt mało.”

 Tegoroczne Misterium miało mocne przesłanie abyśmy stanęli w Prawdzie i zatrzymali się w tej machinie powierzchowności po to aby zrozumieć, że „Oskarżyliśmy Boga, a On dał się oskarżyć. Oskarżamy Go dalej i dalej Bóg w milczeniu przyjmuje wszystko co człowiek Mu zarzuca. I dalej jest Ten Sam łagodny, nie broni się delikatnie upomina, poucza. Przemówił swoim życiem i dziś życiem w Tabernakulum dalej cichy przemawia, że kocha, cierpliwie czeka, zbawił nas i dalej zbawia. Oskarżany i tak zraniony przypomina, że uszczęśliwi nas przebaczenie. A sam cierpiąc dał nam zrozumieć, że w Nim nie niszczy nas cierpienie, nas przeznaczonych w Nim do szczęśliwiej wieczności bo Bóg Który umarł za nas i Zmartwychwstał dla nas z MIŁOŚCI.”

Przygotowując tegoroczną inscenizację borykaliśmy się z wieloma przeciwnościami. Przede wszystkim były to choroby: dzieci i wychowawców, nieobecności. Mieliśmy duże wątpliwości czy czas nam się za szybko nie skończy. Ale jak to co roku bywa wspólne skupienie na naszej misji, jaką jest PRZYSTANEK MOCARZEWO, pozwolił nam przygotować, dla naszej wiernej widowni i przyjaciół, Misterium, które również i w tym roku wywarło na wielu odwiedzających duże wrażenie. Wielkie uznanie dla rodziców naszych dzieci, którzy razem z nami, dzieląc się swoim świadectwem i talentem, występowali w naszym Misterium. Dziękujemy Ci p. Kasiu Lus- mamo Róży i dziękujemy ci p. Radku Mićkowski- tato Dorotki za to, że pomimo ogromnego wzruszenia byliście z nami i przeżywaliście te wielkie rekolekcje razem z nami. Bardzo mocno chcemy też podziękować, że był z nami syn naszego muzyka p. Jacka Fudały- Michał i zechciał, razem z tatą, uświetnić finał naszej inscenizacji swoją mistrzowską grą na skrzypcach.

Dziękujemy też wszystkim, którzy nas odwiedzili w tych dniach i swoją obecnością dali nam znać, że to co robimy jest potrzebne i ma sens.

W piątek 7 kwietnia po inscenizacji Misterium Męki Pańskiej odbyło się tradycyjne Spotkanie Wielkanocne, na którym spotkali się: rodzice naszych dzieci, przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych oraz nasi przyjaciele.


Copyright © 2015 Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie. Wykonanie:A.Bedyk. All Rights Reserved.