Specjalny Ośrodek Wychowawczy
Zgromadzenia Sióstr 
Zmartwychwstania Pańskiego
im. Bł. Matki Celiny Borzęckiej 
w Mocarzewie

Bł. Matka Celina Borzęcka
   Patronka Ośrodka

Kalendarz wydarzeń
w SOW w Mocarzewie

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Specjalny Ośrodek Wychowawczy

Zgromadzenia Sióstr

Zmartwychwstania Pańskiego

w Mocarzewie

 

Mocarzewo 13

09-540 Sanniki

tel. 24 277-63-92

 

Ostatni dzwonek zadzwonił 26 czerwca i co dalej..... Wolne i dużo czasu wolnego.Trochę odpoczniemy na miejscu w Mocarzewie i ruszamy do rodziców siostry Dyrektor. LUBIMY TAM BYĆ . Wszystko przygotowane , spakowani.  Jest już autokar i ruszamy na wielką wakacyjną przygode. Spotykamy się z naszymi dobrymi przyjaciółmi....

 

 Czekało nas wiele atrakcji i dni które biegły jak szalone. Szkoda, że czas tak szybko płynął.

 

 

Łza się w oku zakręciła i musieliśmy zostawić siostrę Dyrektor . A my wracamy do Mocarzewa.  Nasza malownicza polanka otoczona drzewami rozbrzmiewała nie tylko śpiewem ptaków ale przede wszystkim radosnymi głosami dzieci. Nie trzeba wiele by sprawić radość, wystarczyła odrobina chęci i pomysł. Okazuje się, że niedaleko od nas jest wspaniałe miejsce: podobna jak nasza polanka ale pełna stawów, obrośniętych tatarakiem. Szum wód lśniących w słońcu i zieleń pobliskiego lasu wzmogła apetyt, konieczne więc było przygotowanie pikniku . A jak piknik to i piosenki. Rozśpiewała się okolica razem z nami tak, że żal było wracać.
Innego dnia zrobiliśmy sobie grilla, bo nie ma nic lepszego jak kolacja na świeżym powietrzu.

 


No i jeszcze niedaleko nas w Sannikach jest piękny pałac w parku, dokąd nie raz udaliśmy się na rekreację i oczywiście lody. Ale te wyprawy to nie tylko odpoczynek, bo dzieci przy okazji uczyły się same dokonywać zakupów i rozmawiać z napotkanymi osobami, więc to również integracja i wyjście do tych, którzy choć są blisko nie zawsze nas znają.

 

 

Podczas wakacji odwiedziliśmy również Stróżewko i HAPPY PARK bawiliśmy się wybornie.

Podobnie jak wszystko szybko się kończy tak samo skończyły się nam wakacje i znów zadzwonił dzwonek.  Wszystko zaczyna się od nowa tylko my coraz starsi i mądrzejsi.

 


Copyright © 2015 Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie. Wykonanie:A.Bedyk. All Rights Reserved.